Mobilya Alacaklar İçin 5 Önemli Tavsiye

Mobilya Alacaklar İçin 5 Önemli Tavsiye

Mobilya Alacaklara 5 Önemli Tavsiye

Her zaman mobilya ürünlerine ihtiyaç duymaktayız. Ancak mobilya alışveriş süreci çok kolay olmamaktadır. Çünkü çoğu tüketicinin mobilya hakkında bilgisi bulunmamaktadır. Örneğin, bir yatak odası ya da yemek odasının kalitesi ya da bir koltuk takımının kullanışlılığı nasıl anlaşılır. Bunun gibi birçok soru bulabiliriz. Buradan yola çıkarak takipçilerimiz için mobilya alışverişine çıkmadan önce neler yapmaları ya da neler öğrenmelerini gerektiği hakkında mobilya alacaklar için 5 önemli tavsiye adlı içeriği hazırladık.

1- Evinizin Oda Ölçülerini Alın ve O Odayı Hayal Edin

Mobilya almaya gitmeden önce yapmanız gerekenler içinden ilki mobilya alacağınız alanı tayin etme ve o alanın ölçülerini bir yere not etmenizdir. Bunu yapmanızdaki sebep ise beğeneceğiniz mobilya tasarımları odalarınız ile uyum göstermeyebilir. Ya da alacağınız modüllerde eksiltme yapma durumunuz olabilir. Örneğin, yatak odası alırken çoğu zaman tüketiciler dolap için yer tayin edemiyor. Ya da odanın küçük olmasından dolayı şifonyer, çamaşırlık gibi yatak odası takımı modüllerini sayın almayabiliyor. Bu durum salonlarda da yaşanabiliyor. Örneğin alan kısıtından dolayı çoğu tüketici yemek odası takımında vitrin modülünü ya da koltuk takımlarında berjerlerden birini almayabiliyor. Gibi gibi birçok örnek daha verilebilir. Özetle mobilya almaya çıkmadan önce mutlaka odalarınız her birinin ölçüleri elinizin altında bulunmalıdır.

2- O Ölçülere Göre Alacağınız Mobilya Modüllerini Belirleyin

Söylendiği üzere odalarımızın ölçülerini aldık. İkinci sırada ise hayal ettiğimize göre odaya alacağımız modülleri belirlemek geliyor. Örneğin bir salona alışveriş yaparken odamızın durumuna uygun sayıda modül almamız gerekmektedir. Küçük bir salona yemek masası ya da gümüşlük almamızın anlamı yok. Bu nedenle her oda için modülleri belirlemeliyiz.

mobilya tavsiyeleri

3- İnternetten Belirlediğiniz Mobilya Modüllerini ve Fiyatlarını İnceleyin

Odalarınızın ölçülerini aldınız. Sonra o odalara nasıl modülleri yerleştireceğinizi hayal ettiniz ve notlarınızı aldınız. Şimdi sıra o modülleri araştırmaya geldi. Alın telefonunuzu ve mobilya e-ticaret sitelerinde yer alan mobilya modelllerinin ihtiyacınız oldan modüllerinin fiyatlarına bakın ve onları da not edin.

4- Yaşadığınız Şehirdeki Mobilya Mazağazalarını Gezin

Son adımdan önceki adım olan atık gezme vaktidir. dikkat edin gezme diyorum satın almayacaksınız. Öce hangi şehirde olursanız olun öncelikle çevrenizdeki mobilya mağazalarını gezin. Bu mağazalar büyük markalar da olabilir adını duymadığınız markalar da olabilir. Her birini gezin ve fiyat alın. Ne yazık ki çok pahalı çıkacak bundan %100 eminim. Bu nedenle siz en iyisi 4. adımı kısa tutun ve 5. adıma atlayın. 5. adım size çok şey kazandıracak.

mobilya alacaklar için tavisyeler

5- Siz En İyisi Mobilya Danışmanım İle Tanışın ve İnegöl’e Gidin

Yukarıda ki 4 tavsiyeye uyup alışverişinizi bitirebilirsiniz. Ancak önemli bilgilerden mahrum kalabilir hatta maddi olarak zarara da girebilirsiniz. Bu nedenle en önemli tavsiyedesiniz. Yukarıda ki her bir adımı gerçekleştirin ancak son adımı kesinlikle es geçmeyin. 4. adımda da dediğimiz gibi çok pahalı gelecek ve yüzlerce model arasında boğulacaksınız. Kalitesinden şüphe edeceksiniz. Bu nedenle siz tavsiyenin sonuncusuna da uyun ve Mobilya Danışmanı ile tanışın.. Mobilya Danışmanı ile tanıştıktan sonra bütün süreci bir danışman ile birlikte geçirin. Her zaman kafanıza takılan soruları sorun ve soru işaretleriniz azalsın. Son olarak da tabii ki mobilyaya daha az para ödeyin. Yaptığınız kar ile dilerseniz tatile çıkın. 🙂

Yorum Yapın